Radioelektronické systémy
+420 607 555 326
jan.zvara@tiscali.cz

Pozemní TV příjem (DVB-T2)

antény

Naše firma nabízí všechny služby pro příjem TV programů od antény až po televizní příjimač. Dnes se jedná o příjem TV v tzv. digitálních multiplexech ve standardu DVB-T2 (HEVC/H-265).

Pozemně šířené televizní signály přivádí na vstupy televizních přijímačů tzv. anténní systémy
Z pohledu objektu a vlastníka tohoto objektu se tyto v zásadě člení na:

  • individuální TV antény (ITA) – rodinné domy, byty, chaty (soukromé osoby),
  • společné TV antény (STA) – bytové domy (SVJ, bytová družstva, firmy apod.).

Technologicky mají oba typy mnoho společného – obsahují přijímací antény, zesilovače a kabelový rozvod. ITA jsou obvykle jednodušší, STA se pak liší především rozsahem domovního rozvodu (technologie) a s tím souvisejícím typem zesilovače.

Naše firma pokrývá komplexně všechny varianty provedení anténních systémů počínaje proměřením dostupných signálů v dané lokalitě, návrhem optimálního řešení a kalkulací, dodávkou a montáží dohodnutého systému a konče servisními službami. Může se přitom jednat buď o zařízení nové, nebo o rekonstrukci (modernizaci) stávajícího zařízení. Konkrétnímu provedení pak odpovídají i příslušné pořizovací náklady – vždy však v konečné fázi klientem odsouhlasené.

V dodávkách nabízíme a preferujeme osvědčené (homologované) komponenty – antény, zesilovače, koaxiální kabely a konektory apod. - renomovaných výrobců jako jsou ALCAD, TRIAX (dříve Hirschmann), TELEVES, GRUNDIG, ASTRO, SCHWAIGER, KATHREIN, CABELCON, BELDEN apod.

Poptávka