Radioelektronické systémy
+420 607 555 326
jan.zvara@tiscali.cz

Satelitní TV příjem (DVB-S,S2)

satelity

Pod rozšířeným pojmem „satelity“ se obvykle rozumí vše, co je nutné pro příjem družicově šířených televizních signálů ve standardu DVB-S a DVB-S2. Technicky se jedná o příjem Ku satelitního pásma 10,7 až 12,75 GHz. Z pohledu účelu a použité technologie se podobně jako u anténních systémů může jednat o:

Individuální příjem

Zařízení se skládá z parabolické antény včetně konvertorů LNB, satelitního přijímače (dnes již jen digitální pro DVB-S, S2 - většinou s integrovaným dekodérem pro příjem placených programů) a kabelového rozvodu. S jednou parabolou je možno přijímat i více družic a zároveň je možné připojit i několik satelitních přijímačů najednou. Pro běžné družice (ASTRA, HOT BIRD, EUTELSAT, THOR) pokrývající naše území se obvykle vystačí s parabolou o průměru 60 až 80 cm, pro „cizokrajné“ družice (NILESAT, ARABSAT, INTELSAT) bývají zapotřebí paraboly až o průměru 3 m.

Příjem prostřednictvím STA

Satelitní signály vybraných družic jsou rozvedeny ze společné paraboly pomocí domovního rozvodu osazeného tzv. multipřepínači na jednotlivé účastnické zásuvky, na něž jsou pak připojeny individuální satelitní přijímače. Doplňkovou variantou je instalace skupinového satelitního přijímače, kdy jsou v rozvodu STA navíc šířeny pouze určité vybrané programy bez nutnosti individuálních přijímačů u jednotlivých uživatelů. Další možností doplnění je možnost konverze satelitního přijímu DVB-S, S2 na pozemní formu DVB-T, respektive IPTV.

Pro obě varianty satelitního příjmu nabízíme satelitní přijímače osvědčených značek jako TECHNISAT, GOSAT, TOPFIELD, MASCOM, HOMECAST, HUMAX, AB SAT aj. Tyto přístroje samozřejmě zvládají příjem v normě DVB-S2 s kompresí MPEG-4, tedy i programy s vysokým rozlišením HD, a dále jsou již od výrobce vybaveny licencovaným dekodérem IRDETO umožňujícím příjem kódovaných programů určených pro ČR především od poskytovatele M7GROUP (SKY LINK), příp. UPC DTH (freeSAT). Pro tento účel rovněž dodáváme dekódovací karty Standard M7 - SKY LINK.

Pro dodávky zařízení tzv. „na klíč“ nabízíme široký sortiment spolehlivých komponentů jako jsou parabolické antény, konvertory LNB a další díly kabelových rozvodů.

Poptávka